Sukces marki na International Timing Competition 2015!

Kolejny sukces Tissota!

Trudno nie znać dziś firmy Tissot. To szwajcarskie przedsiębiorstwo mające swoją siedzibę w miejscowości Le Locle specjalizuje się bowiem w produkcji zegarków. Od roku 1853, kiedy to firma została założona do dnia dzisiejszego na rynku pojawiło się wiele zegarków tej firmy, a sam producent wielokrotnie nagradzany był prestiżowymi nagrodami i tytułami za zegarki męskie. Kolejne z nich na konto marki Tissot trafiły pod koniec ubiegłego roku. Tissot został bowiem laureatem ubiegłorocznej odsłony konkursu International Timing Competition 2015.

Nagroda w nowej kategorii!

Szwajcarska marka Tissot zdobyła między innymi pierwsze miejsce w nowej kategorii Chronograph – Enterprise. Zegarkiem zapewniającym zwycięstwo jest model Tissot Chemin des Tourelles, który w klasyfikacji zdobył 572 punkty. Swoją nazwę zawdzięcza on ulicy w Le Locle, w którym ponad 100 lat temu powstał zakład firmy i znajduje się tam do dziś. Było to zatem idealne nawiązanie do tradycji, a jednocześnie ukazanie innowacyjnej myśli firmy skupionej na parametrach zegarka. Jest to certyfikowany chronometr.

Potrójna wiktoria w kategorii Classic – Enterprise.

O ile w kategorii Chronograph – Enterprise Tissot mógł liczyć tylko na jedną nagrodę, to pośród zegarków biorących udział w konkursie w kategorii Classic – Enterprise modele tej firmy nie miały już sobie równych. Najlepiej świadczy o tym fakt, że najwyższej jakości zegarki Tissot zajęły w tej kategorii wszystkie trzy miejsca na podium.

Zwycięskim modelem okazał się zegarek Tissot T-Complication – zdobywca 908 punktów. Co warte podkreślenia – model ten przez jury dostrzeżony został już 2 lata temu, kiedy to również okazał się on bezkonkurencyjny. Świadczy to tylko o tym, że Tissot potrafi być konsekwentny w produkcji zegarków najwyższej klasy . Drugie i trzecie miejsca przypadły natomiast zegarkom Tissot z serii Bridgeport.

Szczegółowo przebadane.

Oczywiście w tak prestiżowych konkursach zegarmistrzowskich udziału nie biorą przypadkowe zegarki. Są to bowiem zegarki certyfikowane, a każdy model jest tu bardzo dokładnie przebadany w laboratoriach Besançon Observatory i Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres (COSC) w Le Locle. Poza tym przeszły one także próby, na jakie wystawiło je laboratorium szkoły Haute Ecole Arc w Le Locle. O jakich próbach mowa? Oczywiście zegarki Tissot to piękno i tradycja, ale muszą być praktyczne, a więc pracować w każdych warunkach. Dlatego też zostały wystawione między innymi na działanie pól magnetycznych oraz wstrząsów. Przeszły je perfekcyjnie.

Sukces motywuje!

Złote zegarki Tissot oraz niezwykle dokładne chronometry to znakomite i niezawodne zegarki. Firma mogłaby osiąść na laurach, jednak nie jest to do niej podobne. Najlepsze marki, niezależnie od tego, w jakiej branży funkcjonują, nieustannie dążą do perfekcji. Nawet jeśli wydawać by się mogło, że w danej dziedzinie osiągnęło się już wszystko. Taki cel stawia sobie również firma Tissot, która mimo iż oczywiście jest dumna z przyznanych jej nagród, to nie zamierza na tym poprzestać.

Dodaj komentarz